חדשות ועדכונים

הגיע משלוח חדש של כוורות שקטות בקוטר 30 מ"מ

 

----------------------------

 

הגיעו תותחי CO2 חדשים בהפעלה ידנית וממוחשבת

 

----------------------------

  

חידוש רשיונות מפעיל לשנת 2013:

יערך בסמינר אפעל, רח' היסמין 1, רמת אפעל:

21.01.2013

06.03.2013

15.10.2013

10.12.2013

 

יערך במלון חוף התמרים עכו:

06.02.2013

13.11.2013

 

להרשמה נא להתקשר למוסד לבטיחות וגהות:

03-5553070

שלוחה 3 (אורית)

 

----------------------------

 

פורום יבואני הזיקוקין פועל מול המשרד להגנת הסביבה להקטין את מרחק ההפעלה מבתי מגורים עפ"י תקנות הרעש החדשות. כחלק מהפעילות בוצעו בדיקות רעש לכוורת ע"י מעבדה מוסמכת והתוצאות הועברו למשרד להגנת הסביבה.יצירת קשר מהיר
1-800-84-84-84

זיקוקין מרכיבי הזיקוקים

 פלאש זיקוקין

 

 

זיקוקי דינור הם אטרקציה מוכרת בכל אירוע משמח (חתונות, בר/בת מצווה, יום העצמאות ועוד). הזיקוקים הם מרכיב כל כך בלתי נפרד מאירועים שונים, שכיום אי אפשר לדמיין אירועים מסוימים ללא מופע פירוטכניקה וזיקוקים. אך מי יודע ממה מורכבים הזיקוקים הכל כך נפוצים, מוכרים ואהובים על כולם?

 

זיקוקים לאירועים המוכרים לנו מוצתים ומשוגרים באמצעות שימוש באש. כל זיקוק מכיל, כמובן, את שלושת התנאים הדרושים ליצירת אש – חום, חומר בערה, וחמצן. השילוב של כל אלו יוצרים ניצוץ – מה שמשגר את הזיקוק וגורם להתפוצצותו בשמיים, ולבסוף ליצירת המראות הנהדרים של הזיקוקים. בכל זיקוק יש חומר דלק, כלומר אבק השריפה של הזיקוק, המורכב מאבקת פחם עץ וגופרית צהובה. בנוסף, בכל זיקוק קיים חומר מחמצן, שמשמר את הבעירה (בדרך כלל ניטרט-אשלגן, חנקה).

 

מעבר לחומרי הבעירה והפיצוץ, מורכבים הזיקוקים מכוכבים פירוטכניים. הכוכבים הפירוטכניים הם אלו שיוצרים את רוב האפקטים הצבעוניים בזיקוקים. הם מורכבים מחומרים דליקים שנדחסו יחד עם חומר משמר, המאגד את כולם יחד. כל הכוכבים הפירוטכניים בוערים לפרקי זמן קצובים מראש, והגודל שלהם נקבע לפי גודל ההתפוצצות וזמן הבעירה של הזיקוק. חומר מאגד יכול להיות מורכב מסוגי גומי, אבקת שלק, ולרוב, למרבה הפלא – עמילן תירס – המוכר לנו בתור קורנפלור.

 

ישנם כמה סוגי כוכבים פירוטכניים. כוכבים דחוסים, בהם התערובת מוכנסת לתוך תבנית ואז נדחסת על ידי מכבש, פעולה היוצרת צורות של צילינדרים קטנים. התערובת יכולה להידחס גם על ידי הכנסתה למזרק ולחיצה עליו. כוכבים מגולגלים נראים כמו כדורי שלג קטנים, והתערובת שבהם מגולגלת עם ליבות קטנות לצורת כדור כך שהיא נדבקת לליבות. כוכבים חתוכים הם כוכבים שהתערובת בהם משוטחת ואז נחתכת לקוביות בגודל הרצוי. תערובת הכוכבים היא זאת שקובעת את הצורה בה הם נראים בזמן הפיצוץ ואת הצבע שלהם. אבקות המורכבות ממתכות וממלחים שונים כגון אבץ, אשלגן, מגנזיום, ברזל, נתרן. אבקות המתכת יוצרות אורות בצבעים, ואבקות המלחים יוצרות אש בצבעים.

 

זיקוקי הדינור מתחלקים לכמה סוגי פגזים: פגז כדורי, בו הכוכבים מסודרים מסביב לתערובת נפץ שהיא ליבת הפגז. תהליך ההצתה יוצר גזים רבים, שמרסקים את הליבה ומשגרים את הכוכבים הפירוטכניים בצורה עגולה וסימטרית. הצתת התערובת מתאפשרת הודות להצתת פתיל השהייה, שמוגן על ידי צינורית על מנת שלא יצית את שאר השכבות. הפתיל נדלק כחלק מתהליך שיגור הפגז, שמגיע לגובה רב. פגז גלילי דומה אמנם לפגז הכדורי, אולם הכוכבים שבו מסודרים בתוך מבנה גלילי, ומכאן שמו. דבר זה יוצר פיצוץ לא עגול ולכן גם לא סימטרי. פגזים גליליים הם רב שלביים בהרבה מקרים, כיוון שניתן לחבר אותם אחד אחרי השני, דבר שיוצר רצף פיצוצים. פגז גלילי הוא פגז שקל יותר להכין אותו אף על פי שהוא מכיל יותר כוכבים פירוטכניים מהפגז הכדורי. לבסוף קיימים גם פגזים קטנים, שהם בעצם גירסה קטנה יותר לפגז הכדורי או הגלילי, שהם מסוכנים יותר לשימוש בשל העובדה שהם נוטים לסטות ממסלולם.

 

 

הפעל נגישות

בניית אתרים