חדשות ועדכונים

הגיע משלוח חדש של כוורות שקטות בקוטר 30 מ"מ

 

----------------------------

 

הגיעו תותחי CO2 חדשים בהפעלה ידנית וממוחשבת

 

----------------------------

  

חידוש רשיונות מפעיל לשנת 2013:

יערך בסמינר אפעל, רח' היסמין 1, רמת אפעל:

21.01.2013

06.03.2013

15.10.2013

10.12.2013

 

יערך במלון חוף התמרים עכו:

06.02.2013

13.11.2013

 

להרשמה נא להתקשר למוסד לבטיחות וגהות:

03-5553070

שלוחה 3 (אורית)

 

----------------------------

 

פורום יבואני הזיקוקין פועל מול המשרד להגנת הסביבה להקטין את מרחק ההפעלה מבתי מגורים עפ"י תקנות הרעש החדשות. כחלק מהפעילות בוצעו בדיקות רעש לכוורת ע"י מעבדה מוסמכת והתוצאות הועברו למשרד להגנת הסביבה.יצירת קשר מהיר
1-800-84-84-84

זיקוקין פגז זיקוקים

 פלאש זיקוקין

 

פגז הזיקוקים מוכר לנו ממופעי זיקוקים באירועים גדולים כגון יום העצמאות או באירועים קטנים כגון אירועים משפחתיים. תהליך הכנת פגז זיקוקים עלול להיראות לנו כתהליך פשוט, אולם כל שלב בהכנת פגז זיקוקים הוא משמעותי ביותר, החל ממראה המופע ועד לבטיחות, עליה יש צורך לשמור בעת מופע הזיקוקים. פגז זיקוקים קובע את צורת ההתפוצצות, מהירות שיגור הזיקוק, הצבעים שיוצאים בעת התפוצצות הזיקוק וכן את בטיחות מופע הזיקוקים.

 

 

פגז זיקוקים יכול להיות מורכב בכמה דרכים. בכל פגז זיקוקים יש תערובת פירוטכנית של חומרים נפיצים, דליקים ומסוכנים, שיש לנהוג בהם ביתר זהירות בשל היותם לא יציבים. תערובת פירוטכנית כוללת גם אבקות של מתכות שונות, הקובעות את צבע פגז הזיקוק בעת התפוצצותו. שילוב החומרים השונים בתערובת הפירוטכנית, שנמצאת בתוך כל פגז זיקוקים, הוא זה שקובע את ה"אופי" של כל פגז זיקוקים. אופן סידור התערובת הפירוטכנית בתוך פגז זיקוקים נקרא "כוכבים פירוטכניים".

 

פגז זיקוקים - מהו?

 

כוכבים פירוטכניים יכולים להיות דחוסים בתוך פגז הזיקוקים, משמע – התערובת הפירוטכנית שבהם נדחסת על ידי מכבש בתוך תבנית מסויימת המובנית בתוך פגז הזיקוקים. דחיסת התערובת בצורה זו יוצרת צילינדרים (גלילים) קטנים, ולכן תערובת זו נקראת "כוכבים דחוסים". פגז זיקוקים המכיל תערובת הדחוסה בצורת צילינדרים נקרא פגז גלילי. פגז זיקוקים גלילי מאפשר לנו ליצור רצף של פיצוצים, בצורה לא סימטרית ה. בנוסף, פגז זיקוקים גלילי הוא הפגז הקל ביותר להכנה ולכן גם הנפוץ ביותר במופעי זיקוקים שונים ומשתמשים בו לרוב בתור זיקוקים ליום העצמאות.

 

 

לעומת פגז זיקוקים גלילי, פגז זיקוקים שהתערובת הפירוטכנית שבו מגולגלת לכדורים קטנים וסימטריים, ומסודרת מסביב לליבת הפגז, נקרא פגז כדורי. פיצוץ של פגז כדורי הוא סימטרי. בפגז זיקוקים כדורי הכוכבים הפירוטכניים מסודרים מסביב לליבת הפגז, שמכילה חומר נפץ. פגז זיקוקים זה מגיע לגובה רב בשל העובדה שליבת הפגז משהה את פיצוץ פגז הזיקוקים.

 

פגז זיקוקים - איך זה עובד?

 

על גבי מעטפת הפגז מסדרים את הכוכבים הפירוטכניים בצורות האפשריות שצוינו, וסדר הכוכבים בפגז הזיקוקים, כאמור, קובע את סוגי האפקטים שיווצרו כאשר יתפוצץ הפגז בשמיים. במרכז כל פגז זיקוקים קיים חומר נפץ, שגורם לפיצוץ כל פגז זיקוקים בשמיים ובהמשך להצתת הכוכבים באמצעות פירוטכניקה. בנוסף, בכל פגז זיקוקים קיים פתיל השהייה, שמחבר את החלק החיצוני של כל פגז זיקוקים לחלק הפנימי שלו. פתיל ההשהייה מעביר את האש אל חומר הנפץ המצא במרכז הפגז, אולם הוא אחראי לעשות זאת במהירות המתאימה, כלומר – כאשר כל פגז זיקוקים כבר נמצא במרחק בטיחותי מפני הקרקע ומהקהל הצופה במופע הזיקוקים. בחלק החיצוני של כל פגז זיקוקים קיים מטען הדיפה, אשר נדלק על ידי פתיל ראשי בפגז, המוביל את האש אל תוך כל פגז זיקוקים. מטען ההדיפה בעצם הודף כל פגז זיקוקים מהקנה אליו הוא מוכנס לכיוון השמיים, ותוך כדי תהליך ההדיפה מוצת פתיל ההשהייה בפגז. כך מורכב כל פגז זיקוקים, כאשר כל חלק ומרכיב בו משמעותיים, כאמור, למופע אותו אנו רואים ולתהליך הפיצוץ והשיגור שלו. מיותר לציין כי גם הטעויות הקטנות ביותר יכולות לגרום לאסונות גדולים מאד, ולכן יש להתייחס לתהליך הכנת פגז זיקוקים ביתר חשיבות.

 

 

 

 

הפעל נגישות

בניית אתרים