חדשות ועדכונים

הגיע משלוח חדש של כוורות שקטות בקוטר 30 מ"מ

 

----------------------------

 

הגיעו תותחי CO2 חדשים בהפעלה ידנית וממוחשבת

 

----------------------------

  

חידוש רשיונות מפעיל לשנת 2013:

יערך בסמינר אפעל, רח' היסמין 1, רמת אפעל:

21.01.2013

06.03.2013

15.10.2013

10.12.2013

 

יערך במלון חוף התמרים עכו:

06.02.2013

13.11.2013

 

להרשמה נא להתקשר למוסד לבטיחות וגהות:

03-5553070

שלוחה 3 (אורית)

 

----------------------------

 

פורום יבואני הזיקוקין פועל מול המשרד להגנת הסביבה להקטין את מרחק ההפעלה מבתי מגורים עפ"י תקנות הרעש החדשות. כחלק מהפעילות בוצעו בדיקות רעש לכוורת ע"י מעבדה מוסמכת והתוצאות הועברו למשרד להגנת הסביבה.יצירת קשר מהיר
1-800-84-84-84

זיקוקיןפירוטכניקה לאימונים

 

מחקרים רבים פורסמו בנושא שיטות אימון לוחמים. מטרת המחקרים להגיע להדמיית מלחמה כפי שהיא במציאות ולאמן את החייל בתרחישים האפשריים. מחקרים אלו דנים באמצעים השונים שנדרשים כדי ליצור הדמיה זו. בנוסף, נבדקים תגובותיהם של חיילים בזמן ההדמיה כמו מהירות תגובה.

היתרון של שיטת הפירוטכניקה לאימונים, שכוללת בתוכה תעלולים ואמצעי ביום, הוא בטחון החייל במהלך האימונים. ישנה אפשרות לתרגל ולהתאמן כאשר יש בידי המפקדים שליטה בנעשה ובכל סביבת הסימולציה. יתרון נוסף, יש אפשרות להשתמש בציוד זול בזמן האימונים.

 

בכדי ליצור סימולציה אמינה לשעת מלחמה פותחו מטרות שמטרתן להפתיע את החייל ולתרגל תגובה מהירה. זו דוגמה לשליטה שיש למפקד בסיטואציה, שכן הוא מתפעל את המטרה ומרים אותה כשהחייל המתאמן בסביבה הקרובה. ישנן שיטות שונות לתפעול המטרה כמו משקולות, חבלים קשורים ועוד. החיסרון שקיים בכל השיטות הללו מתבטא בשחזור הסיטואציה שדורש הקמה מחדש של המטרה והנחת האובייקט המייצב כל פעם מחדש.

 

 

פירוטכניקה לאימונים – מספר סוגי מטרות

1. "מטרת דמות אדם": מופעלת לפי פקודת המפקד. משתמשים בה לירי במטווח. מונה את מספר הפגיעות של המתאמן. מטרה זו שוקלת 25 ק"ג, מורמת על ידי בלון אויר דחוס שמאפשר שימוש חוזר בעת נפילת המטרה (כ-2000 פעמים). באמצעות משדר מתאים ניתן ליצור סירקולציה מתוזמנת בין כמה מטרות שונות.


2. “מטרת טנק": מטרה חשמלית, כאשר מנגנון ההפעלה נמצא מאחורי המטרה. בכל פגיעה של המתאמן במטרה נוצרים ענני עשן.


3. ”מטרה מנצנצת": אובייקט בצורת דמות אדם או טנק. מיועדת לאימון ירי לילי ומופעלת בשליטת המפקד כשמנגנון ההפעלה נמצא מאחורי המטרה. השם נגזר מכיוון שעל המטרה ישנה מנורה מנצנצת.

שיטת המטווח החשמלי פותר את החיסרון של המטרות הרשומות לעיל הנוגע לשחזור המטרה בכל פעם מחדש. עם זאת, הפעלתו מהולה בקשיים טכניים כמו ניתוק החשמל וחוסר הדינמיות שנוצרת אצל המתאמן, שכן המטרות נמצאות מולו במרחקים מעטים של כמה מטרים בודדים. קשיים טכניים אלו אינם מהווים חלק משדה קרב בזמן אמת. שיטת חשמלית נוספת הנה "קרן הלייזר". שיטה זו מיועדת בעיקר לאימון ירי מטנקים. בשיטה זו אין הגבלה במספר היריות.

 

שיטות נוספות לפירוטכניקה לאימונים

 

שיטות פירוטכניקה לאימונים נוספות שהצבא משתמש בהן בסימולציות קרב נעשות על ידי מכשירים מודרניים שיוצרים רעשי קרב שנשמעים גם מרחוק וכמו כן ניתן להפעילם מרחוק בתפעול פשוט. מכשירים אלו מופעלים ע"י משדר ומאפשרים תזמון מדויק בין כל אחד מהפעלולים. השימוש במקלטים הולך ותופס תאוצה מאחר והתקן זה מאפשר ליצור הדמיה אמינה לסיטואציית מלחמה.

 

עם זאת, אמצעי ביום אלו מתווספים לאמצעים השונים שהשתמשו בהם בעבר בכדי לאמן את תגובות החיילים וליצור סביבת מלחמה אמינה ככל האפשר.

 

 

 

הפעל נגישות

בניית אתרים