חדשות ועדכונים

הגיע משלוח חדש של כוורות שקטות בקוטר 30 מ"מ

 

----------------------------

 

הגיעו תותחי CO2 חדשים בהפעלה ידנית וממוחשבת

 

----------------------------

  

חידוש רשיונות מפעיל לשנת 2013:

יערך בסמינר אפעל, רח' היסמין 1, רמת אפעל:

21.01.2013

06.03.2013

15.10.2013

10.12.2013

 

יערך במלון חוף התמרים עכו:

06.02.2013

13.11.2013

 

להרשמה נא להתקשר למוסד לבטיחות וגהות:

03-5553070

שלוחה 3 (אורית)

 

----------------------------

 

פורום יבואני הזיקוקין פועל מול המשרד להגנת הסביבה להקטין את מרחק ההפעלה מבתי מגורים עפ"י תקנות הרעש החדשות. כחלק מהפעילות בוצעו בדיקות רעש לכוורת ע"י מעבדה מוסמכת והתוצאות הועברו למשרד להגנת הסביבה.יצירת קשר מהיר
1-800-84-84-84

זיקוקין היסטוריית הזיקוקים - איך הכל התחיל?

פלאש זיקוקין

 

 

זיקוקי הדינור הומצאו בדרום מזרח אסיה במאה -12 לצורך אירועים דתיים ופולחניים בסין העתיקה, ועם היכרות המערב עם סין ותחילת המסחר, החלו הזיקוקים להיות נפוצים ברחבי אירופה. זיקוקי דינור הם זיקוקים אשר היוו אמצעי בידור למשתתפים באירועים גדולים כבר מהמאה ה-16. השימוש בהם שיווה לאירוע מעמד חגיגי, מיוחד ויוקרתי. בגנים שונים ברחבי אירופה היו מתקיימים אירועים קבועים עם קהל אורחים של עשרות אנשים מהמעמד הבינוני והגבוה, בהם, בין השאר, היו מופעי זיקוקים מרשימים לצורך בידור האורחים. חלק מהתמונות שיצרו הזיקוקים היו של קרבות מפורסמים ושל אישים חשובים במדינה. יש האומרים שהשימוש בהם הוא הבסיס ליצירת הטילים המודרניים.

 

כיום רוב הזיקוקים לא יוצרים תמונות. המטרה המרכזית בזיקוקי דינור מודרניים היא העצמת החוויה עבור הצופה - הצבעים המרשימים והגובה אליו הם מגיעים יוצרים מופע פירוטכני מרשים, יחד עם קולות הפיצוץ החזקים והצבעים הזוהרים. מופעי הזיקוקים זכורים בתור חוויה מדהימה עבור כל צופה.

 

שימוש הזיקוקים בארץ

השימוש בזיקוקים כיום הוא בעיקר באירועים רחבים, שכוללים מאות עד אלפי אנשים. בארץ השימוש בזיקוקים נפוץ ביום העצמאות, ל"ג בעומר, חתונות, בר / בת מצווה, חגיגות השנה האזרחית החדשה או הופעות. בניית מופע זיקוקים הוא תהליך מורכב הדורש תכנון, מקצועיות וזהירות כיוון שמדובר בשימוש רב בחומרי נפץ מסוכנים. לכך דרושים זמן, סבלנות, מקצועיות וניסיון. בכל אתר בו מתקיים מופע פירוטכניקה צריכה להיות נוכחות של צוות כיבוי. קיימים חוקים נוספים שנועדו לשמור על בטיחות הצופים בזמן מופע הזיקוקים, וכל מופע מחויב לפעול על פיהם.

 

ישנם כמה סוגי זיקוקים המשתמשים בהם באירועים השונים: פגז כדורי, שיוצר צורה עגולה וסימטרית, פגז גלילי, שאיתו ניתן ליצור רצף פיצוצים, והצורה לא יוצאת סימטרית, ופגז קטן שמתווסף לפגז הראשי ויוצר עוד מופע זיקוקים בצמוד למופע המרכזי. השימוש הנפוץ ביותר הוא בזיקוקים מצורת פגז גלילי כיוון שהוא קל יותר לשילוב במופע הזיקוקים וכן מכיל יותר כדורים פירוטכניים, כלומר – יותר חומר נפץ עבור מופע הזיקוקים.

 

אמנות לכל דבר

הפירוטכניקה במהלך מופעי זיקוקים היא סוג של אומנות. לאורך השנים בהן נעשה שימוש בזיקוקים, הפך תפקיד הפירוטכניקאי למקצוע אומנותי לכל דבר. פירוטכניקאי האחראי על הקמת מופע זיקוקים דואג לשלב בין הקולות העולים מהזיקוקים לבין המראות אותם הם יוצרים בצורה שתגרום לחוויה מרגשת ומלהיבה באופן מקסימאלי עבור הצופה. בנוסף על הפירוטכניקאי לדעת לתזמן את שיגור הזיקוקים בצורה שתעניין את הקהל ותשאיר אותו משולהב. מופע פירוטכני ארוך עם מעט זיקוקים יכול ליצור שעמום בשל מרווח הזמן בין שיגור זיקוק אחר לשיגור זיקוק אחר, בעוד שמופע זיקוקים קצר ואינטנסיבי יוצר התלהבות רבה בקהל. הזיקוקים הקיימים כיום יכולים ליצור מופע הן בחלל סגור והן בחלל פתוח. יש עשרות אפקטים צבעוניים ומרשימים שאפשר להתקין בכל מקום בתוך האולם או בשטח הפתוח. הכנת החומר הפירוטכני וכן חיווט החוטים המקשרים בין כל זיקוק לזיקוק דורשים גם הם זמן, מחשבה ומאמץ על מנת לנקוט בזהירות ובאחריות מתוך דאגה לבטיחות האורחים.

 

השימוש בזיקוקים יכול לשדרג את האירוע, להפוך אותו למרגש ומלהיב, ולהוסיף אטרקציה והנאה מרובה עבור האורחים.

 

הפעל נגישות

בניית אתרים