חדשות ועדכונים

הגיע משלוח חדש של כוורות שקטות בקוטר 30 מ"מ

 

----------------------------

 

הגיעו תותחי CO2 חדשים בהפעלה ידנית וממוחשבת

 

----------------------------

  

חידוש רשיונות מפעיל לשנת 2013:

יערך בסמינר אפעל, רח' היסמין 1, רמת אפעל:

21.01.2013

06.03.2013

15.10.2013

10.12.2013

 

יערך במלון חוף התמרים עכו:

06.02.2013

13.11.2013

 

להרשמה נא להתקשר למוסד לבטיחות וגהות:

03-5553070

שלוחה 3 (אורית)

 

----------------------------

 

פורום יבואני הזיקוקין פועל מול המשרד להגנת הסביבה להקטין את מרחק ההפעלה מבתי מגורים עפ"י תקנות הרעש החדשות. כחלק מהפעילות בוצעו בדיקות רעש לכוורת ע"י מעבדה מוסמכת והתוצאות הועברו למשרד להגנת הסביבה.יצירת קשר מהיר
1-800-84-84-84

זיקוקין מופע זיקוקים

 פלאש זיקוקין

 

מופע זיקוקים הפך למראה נפוץ באירועים רבים כגון חתונות, יום העצמאות, ערב לועדי עובדים ובר/בת מצווה. למופע זיקוקים יש השפעה גדולה על תחושת הקהל והאורחים בכל מאורע משמח, כך שהוא הופך כל אירוע לחוויה בלתי נשכחת מערב מיוחד במינו.

 

מופע זיקוקים היה בשימוש לראשונה בסין העתיקה לפני כמעט אלף שנים. כאשר החלו חוקרי יבשות ממדינות המערב להגיע אט אט למזרח אסיה ולפתוח בקשרי מסחר עם המדינות השונות שם, וביניהן סין, החל מופע הזיקוקים להפוך לדבר שבשגרה באירועים חגיגיים ויוקרתיים.

ניתן היה לראות מופע זיקוקים בכל אירוע ברחבי אירופה, בו נכחו עשרות משתתפים מהמעמד הגבוה והבינוני. באירועים אלו היו משתמשים במופע זיקוקים לצורך בידור האורחים, ובכל מופע זיקוקים היה ניתן לראות תמונות שיצרו הזיקוקים.

 

תכנון מופע זיקוקים

ניתן לראות שימוש במופע זיקוקים כיום בעיקר באירועים גדולים, בהם משתתפים מאות ואלפי אנשים. מופע זיקוקים הוא אחד המופעים המרכזיים בכל חגיגת ערב יום העצמאות, מופע זיקוקים זה זכור לנו מגיל צעיר מאד כמלהיב, מרגש ומרשים, ובכל יום עצמאות קיימת הציפייה למופע זיקוקי דינור בחגיגות שיתקיימו באותו הערב. גם בכל חגיגת השנה האזרחית החדשה ניתן לראות מופע זיקוקים. השימוש במופע זיקוקים החל להיות נפוץ בשנים האחרונות גם בחתונות ובשמחות שונות כגון בר או בת מצווה כאטרקציה נוספת ומהנה עבור האורחים.

 

תכנון מופע זיקוקים הוא משימה בעלת אחריות רבה, במיוחד כאשר מדובר באירוע בו הקהל עולה על מאות אנשים, אף על פי שגם באירועים קטנים חשוב לדאוג לבטיחות בזמן כל מופע זיקוקים. הזיקוקים מופעלים על ידי אש וחומרי נפץ שונים הנמצאים בתוך הזיקוק, ולכן מופע זיקוקים צריך להיות מופעל אך ורק על ידי אנשי מקצוע המוסמכים לכך. מעבר לכך, לפני הפעלת מופע זיקוקים צריך לבדוק אפילו מאין הזיקוקים עצמם הגיעו. האם הם מיוצרים בצורה בטוחה, נמכרים באופן מורשה ומופעלים בצורה בטיחותית. מופע זיקוקים הוא אמנם חוויה משמחת עבור כולם, אבל רק במידה והוא מצליח. מופע זיקוקים, בשל העובדה שמדובר בסכנות רבות של פגיעה בקהל, יכול להדרדר מהר מאד ממופע מלהיב בערב מרגש לאסון גדול וסכנת נפשות.

 

 

מופע זיקוקים - מי יכול להפעילו?

תכנון וביצוע מופע זיקוקים, אם כן, הם משימות המלוות באחריות גדולה, וגם מפעילי מופע זיקוקים ומארגנים, כולם ותיקים בתחום, יודעים וזוכרים תמיד את כל המורכבויות ולא מתייחסים למופע זיקוקים בקלות ראש. ביוון העתיקה השליטה באש, המוכרת לנו כיום במילה "פירוטכניקה", נחשבה אומנות, והאנשים שהתחילו להשתמש במופע זיקוקים בסין העתיקה נחשבו אומנים לכל דבר. מארגן ומפעיל מופע זיקוקים נחשב לסוג של אמן, כיוון שידע לגרות את כל החושים של הקהל, להם נוגע כל מופע זיקוקים – שמיעה, ראייה, ריח –  כך שכל מופע זיקוקים היה חוויה בלתי נשכחת חדשה. על כל מפעיל ומתכנן מופע זיקוקים היה לדעת מה בדיוק התזמון הנכון לשגר כל זיקוק, איך להרכיב כל זיקוק כך שההתפוצצות שלו במהלך כל מופע זיקוקים תיצור את המראה היפה ביותר, ואיך לשמור על התמונה הכללית של מופע זיקוקים מרשים, לא קצר מדי ולא ארוך מדי.

 

 

 

 

 

הפעל נגישות

בניית אתרים